
Naar aanleiding van de bijeenkomst over ZZP en Eigen bijdragen op 15 februari in Nijverdal is afgesproken dat LOC-adviseur Pietie Meindertsma via deze site enkele vragen over de was zou beantwoorden.
Bekijk hieronder alvast één van de vragen plus het antwoord of download de pdf met daarop alle vragen en antwoorden uit de bijeenkomst in Nijverdl (download hier).
Vanaf 2009 moeten alle bewoners van een verzorgingshuis of verpleeghuis betalen voor het wassen, drogen en strijken van hun onder- en bovenkleding. Behalve als de kleding extra vaak moet worden gewassen door ziekte of aandoening. Bijvoorbeeld bij veel spugen. Hiervoor heeft het College van Zorgverzekering (CVZ) regels opgesteld:
“…..als meer dan één maal per dag onderkleding, overhemden en shirts moet worden gewassen, of als de bovenkleding dagelijks moet worden gewassen, omdat de kleding daadwerkelijk is verontreinigd. Het gaat daarbij om een structureel verhoogde wasfrequentie. Het gaat nadrukkelijk niet om eenmalige “ongelukjes” of het in de was doen zónder dat de kleding daadwerkelijk is verontreinigd”.
Bewoners die al voor 1 januari 2009 in een verzorgingshuis woonden, hoeven niet te betalen voor het wassen van de kleding. Het gaat hier om bewoners met een indicatie voor verblijf zònder behandeling. Alle bewoners met een indicatie voor verblijf mèt behandeling (= verpleeghuiszorg) moeten betalen voor hun was. Alle bewoners moeten ook zelf de kosten betalen van het plakken van naamstickers op de eigen kleding, beddengoed, handdoeken en washandjes.
Download hier de pdf met alle vragen. Heeft u nog vragen over dit onderwerp? U kunt maandag tot en met vrijdag van 9.00 – 13.00 de Vraagbaak bellen: 030 2843240. U kunt uw vragen ook mailen: Vraagbaak@loc.nl.