
Activiteiten LSP overgedragen aan LOC
Cliëntenraden maatschappelijke opvang en vrouwenopvang bij LOC ‘onder dak’
Cliëntenraden voor instellingen voor de opvang van dak-en thuislozen en van slachtoffers van huiselijk geweld kunnen zich aansluiten bij LOC. Dat is officieel vastgelegd in een overeenkomst die op 10 december is ondertekend in de Mozes- en Aäronkerk te Amsterdam.
Activiteiten LSP overgedragen aan LOC
Op 10 december 2009 heeft in de Mozes & Aäron-kerk te Amsterdam in aanwezigheid van circa 50 personen de overdrachtsbijeenkomst plaatsgevonden van de activiteiten van het Landelijk steunpunt cliëntenraden maatschappelijke opvang en vrouwenopvang (LSP-MoVo) naar LOC Zeggenschap in zorg. Bij de bijeenkomst waren vertegenwoordigers van circa 10 cliëntenraden MoVo aanwezig. De middag ging van start met twee inleidingen.
Edwin Peters van de Federatie Opvang, de brancheorganisatie MoVo, schetste een beeld van de ontwikkelingen binnen de sector en de medezeggenschap in het bijzonder. Bij dit laatste onderwerp noemde hij het voornemen om samen met LOC de financiering van cliëntenraden op te pakken en een onderzoek te doen naar de medezeggenschap binnen MO/VO.
Vervolgens ging Arnoud Boerwinkel (LOC) nader in op de vraag welke voorbereidingen LOC treft om de raden MoVo van dienst te zijn. En wat raden MoVo van LOC kunnen verwachten. Download
hier
zijn presentatie. Na de pauze werd Jos Noordanus door tal van bekenden op persoonlijke wijze uitgezwaaid als coördinator van het steunpunt. Alom lof voor zijn inzet en activiteiten.
De bijeenkomst werd afgesloten met de ondertekening van een overdrachts- en samenwerkingsovereenkomst. De overeenkomst werd door Jetty Albers, voorzitter Landelijke Vereniging Thuislozen (LVT), overhandigd aan Yvonne van Gilse, directeur / bestuurder LOC.
De muzikale omlijsting werd op voortreffelijke wijze verzorgd door de Rebels, een band met (ex-)cliënten in haar midden. Het dagvoorzitterschap was in deskundige handen van Cor Bon, voorzitter Mozeshuis.
De bijeenkomst heeft duidelijk gemaakt dat er de afgelopen jaren veel werk is verricht en dat er nog een slag te maken valt. Daar moeten we met de intenties van 10 december en het enorme potentieel aan (ervarings)deskundigheid in gezamenlijkheid een heel eind mee komen. Al met al een informatieve en inspirerende bijeenkomst.
Foto's van de bijeenkomst
Everhard Mulder van het Mozeshuis heeft foto's gemaakt tijdens de overdrachtsbijeenkomst.
