Peter van Gerven

Over mij
Iedereen wil zo lang mogelijk thuis blijven wonen, zelf vormgeven aan zijn leven en zijn eigen keuzes maken, hoe klein die soms ook zijn. Zelf regie houden draagt bij aan welzijn en aan welbevinden, ook als je in hoge mate afhankelijk van derden bent geworden. Die regie over je eigen leven behouden, daarin ziet de (centrale) cliëntenraad een maatschappelijke opdracht voor zichzelf weggelegd.
Dit vraagt om dialoog tussen cliënt en medewerkers. En van medewerkers en vrijwilligers een attitude met kenmerken van wat men “menslievende zorg” noemt: werken met aandacht, met bezieling en zoekend naar wat helpt om het leven zo goed mogelijk te kunnen leven.
Door (formeel) medezeggenschap vertegenwoordigt de (centrale) cliëntenraad de stem van de cliënt en geeft zij uiting aan haar maatschappelijke opdracht.
Wat ik wil halen uit dit netwerk
Ervaring, kennis en plezier
Ik wil ook iets brengen, namelijk
Mijn ervaringen delen
Organisatie
Archipel Zorggroep en Vivent
Locatie in het land waar jouw/de activiteiten van de organisatie vooral plaatsvinden
Eindhoven en ‘s-Hertogenbosch Nederland
Omschrijving van de organisatie-activiteiten en wat ik doe
Zorgorganisaties
Bijdragen aan ontwikkeling van cliëntmedezeggenschap o.a. in de functie van voorzitter centrale cliëntenraad.
Wat ik nog wil delen met dit netwerk
Samenzorg heeft de toekomst en is noodzakelijk voor goede zorg